Uncommitted Upperclass Showcase/Fall Future Games Trials - East: Complete Evaluations


Aaron Wilson
PBR Michigan Director of Scouting

Follow @pbrmichigan

We would like to thank all who participated in the Michigan 2017 Uncommitted Upperclass Showcase - East. This was a great opportunity for the class of 2018-2019 prospects to get accustomed to the showcase scene and put on college radars. Many players impressed during their individual workouts at the showcase.

Complete evaluations updated within individual profiles.

Interested in attending a PBR Michigan event? Check out our schedule by clicking here.

For now, please take a look at the statistical results from the Uncommitted Upperclass event by clicking here. To view the statistical results from the Future Game Trials, click here.

Uncommitted Upperclass Showcase - East: Complete Evaluations

Name State School Class Pos Commitment
Taj Abdur-Rahman MI Country Day 2020 OF
Gino Andre MI Grand Blanc High School 2019 C
Billy Blanc MI Waterford Kettering 2018 C
Hunter Broski MI De La Salle 2018 OF
Joey Cammarata Jr. MI Eisenhower 2019 SS
Ian Cleary MI Utica Ford 2019 OF
Norbert Fernandez MI Plymouth Christian Academy 2019 SS
Zachary Fruit MI Dundee 2018 RHP Adrian College
Aidan Jennings MI Walled Lake Western 2019 3B
Jason LaForest MI Utica Eisenhower 2019 2B
Ben Lewis MI Walled Lake Western 2019 C
Bryan Malak MI Walled Lake Northern 2019 2B
Gabe Matti MI Orchard Lake St. Mary's Prep 2019 3B
Alex McCormack MI Bloomfield Hills 2018 LHP
Alexander McKeen MI Detroit Country Day School 2018 3B
Davis McMillan ON Maxwell Heights 2019 OF
Jake Myers MI Lake Shore High School 2019 OF
Luke Seaman MI Notre Dame Prep 2019 LHP
Christian Smith MI Romeo High School 2018 RHP Ohio Valley
Cole Smith MI Northville 2018 RHP
Anderson Strunk MI Algonac 2018 LHP
Trevor Usher MI Mattawan 2018 RHP

Fall Future Games Trials - East: Complete Evaluations

Name State School Class Pos Commitment
Spencer Andrzejewski MI Brighton 2021 RHP
Jamar Baker MI Plymouth 2020 3B
Terrance Binion MI Lamphere, Madison Heights 2020 3B
Lance Blaszak MI Saline 2020 RHP
Aiden Brushaber MI Flushing High School 2021 SS
Marcus Bugeja MI Plymouth High School 2021 LHP
Owen Carapellotti MI U of D Jesuit 2021 C
Marc Carney MI Milford High 2020 C
Smith Casper MI Brother Rice 2020 SS
Ciaran Caughey MI Powers Catholic High School 2022 SS
Drew Cavanaugh MI Stoney Creek 2020 C
AJ Craven MI Hartland High School 2020 RHP
Camden Daniels MI Saline 2020 C
Daniel Del Otero MI Lake Orion 2019 C
Dave DesMarais MI Brother Rice High School 2020 OF
Clay Emeigh MI North Farmington 2022 SS
Gavin Fabbri MI Romeo 2020 OF
Adam Fisher MI Reese High School 2019 SS
Jeremy Flattery MI Dakota 2020 RHP
Alexander Forry MI Livonia Franklin 2020 RHP
Mikey Gall MI Brother Rice 2020 RHP
Kenneth Germain MI Bishop Foley Catholic 2020 3B
Will Goebel MI L'anse Creuse 2020 1B
Steven Grigereit MI Milford H.S. 2020 1B
Gregory Guzik II MI Dakota High School 2021 3B
Mitchell Howell MI Lake Orion 2020 2B
Jake Jekielek MI Stevenson 2020 SS
Cameron Jones MI North Farmington HS 2020 LHP
Jack Katz MI Berkley 2020 RHP
Jake Keaser MI Rochester Adams 2021 1B
Kurt Kessen MI Utica High School 2020 C
Connor Krzywiecki MI Detroit Catholic Central 2020 SS
Alexander Liakos MI HH Dow High 2021 SS
Cameron Mallegg MI Grosse Pointe South 2020 OF
Joe Martin MI South Lyon 2021 1B
Ryan McClellan MI Lake Orion 2021 C
Matt McGann MI Sterling Heights Stevenson 2020 C
Spencer McMahan MI Anderson 2021 RHP
Michael Molokac MI Brother Rice 2020 LHP
Justin Mrlik MI Rochester Adams 2020 C
Luca Multhaupt MI Eisenhower 2021 1B
Braden Mussat MI Bishop Foley 2020 SS
Noah Nelson MI Saline 2020 SS
Nick Olsen MI Livonia Stevenson 2020 RHP
Austin Polk MI Renaissance 2019 RHP
Liam Pollock MI Bishop Foley Catholic 2020 OF
Ashton Potts MI Stevenson 2020 RHP
Avain Rivera MI H.H.Dow 2020 OF
Hunter Rutt MI South Lyon 2020 RHP
Carter Schultz MI Sterling Heights Stevenson 2019 1B
William Schultz MI Pinckney High School 2020 1B
Zachary Simmons MI Flat Rock Community 2021 C
Noah Simms MI Sterling Heights Stevenson 2020 OF
Jayden Smith MI Detroit Country Day 2021 OF
Trevor Smith MI Clio 2021 OF
Andre Spivey II MI U of D Jesuit High School 2020 OF
Ty Stepek MI Walled Lake Northern 2022 C
Kristofer Stojanovski MI Northville 2020 OF
Matthew Strand MI Saline 2021 C
Ian Szakacs MI Walled Lake Northern 2020 OF
Cameron Terrill MI Brother Rice 2020 SS
Cal Thompson MI Saline 2021 1B
Tyler Usher MI Mattawan 2018 2B
Andrew Van Heck MI Lake Orion 2020 OF
Joe Wade MI Ann Arbor Huron 2020 OF
Nathan Waligora MI Livonia Stevenson 2020 RHP
Gavin West MI Truman high School 2020 RHP
Bryce Wetzel MI Climax-Scotts 2021 3B
Fletcher Whitley MI Saline 2021 LHP